نمایش نوار ابزار

زندگی نامه

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴

دکتر ذبیح الله نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل 14 - زندگی نامه

نام: ذبیح , نام خانوادگی: نیکفر لیالستانی

حوزه انتخابیه: لاهیجان و سیاهکل

تاریخ تولد: ۱۳۴۴/۰۶/۱۱

محل تولد:لاهیجان

دین و مذهب:اسلام – شیعه

میزان رای:۴۷۳۴۱

کل آرا: ۹۱۸۶۰

درصد آرا:۵۱/۵۳%

تاریخ انتخاب:۱۳۹۴/۱۲/۰۷

مرحله انتخاب: مرحله اول

میزان تحصیلات: دکتری پزشکی

عضویت در کمیسیون: بهداشت

عضویت در فراکسیون: ولایی

عضویت در گروههای دوستی:هند، بنگلادش، سریلانکا، هلند و مولداوی

سوابق کاری: پزشک – دبیر آموزش و پرورش


ذبیح نیکفر لیالستانی (متولد شهریور ۱۳۴۴ در روستای لیالستان) نمایندهٔ لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی است. او پزشک عمومی و دبیر بازنشسته است.

وی در دهمین دورهٔ انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدای مستقل از مجموع ۹۱۸۶۰ رأی صحیح مأخوذه، ۴۷۳۴۱ رأی را به دست آورد.

نیکفر در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عضویت دارد.


بخشی از زندگینامه دکتر ذبیح نیکفر لیالستانی از زبان حامیان وی

دکتر ذبیح نیکفر در شهریور ماه ۱۳۴۴ در لیالستان واقع در شرق شهرستان لاهیجان در خانواده‌ای متدین و زحمتکش از قشر کشاورز جامعه، متولد شد. وی دوره‌ی نوجوانی را تا پایان مقطع راهنمایی در زادگاه خود گذرانیده و سپس دوره‌ی متوسطه را در دبیرستان شهید مصطفی خمینی (ره) پایان رسانید که مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است.

سال‌ها ی پایانی دبیرستان وی مصادف با آغاز دوره دفاع مقدس بود؛ او از سال ۱۳۶۱ برای دفاع از سرزمین ایران اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی بر خود واجب دیده و با حضور فعال و متناوبی همچون دیگر رزمندگان غیور میهنمان برای دفاع از آرمان‌های انقلاب، جان در طبق اخلاص نهاده و به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت.

او همزمان با حضور در دفاع مقدس با مطالعه و مشارکت فعّال در انجمن‌های مذهبی و فرهنگی مساجد در ارتقاء سطوح علمی خود کوشید و تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۶۳ در مراکز تربیت‌معلم آغاز کرد و پس از پایان این دوره به‌عنوان دبیر در مدارس شهرستان لاهیجان مشغول به کار شد.

تلاش بی‌وقفه در جهت آموزش و فرهنگ‌سازی و تربیت جوانان متعهد و متدین، تجربه‌های زیادی را برای وی به ارمغان آورده و او مجدداً برای ارتقای علمی خود در سال ۱۳۷۰ وارد دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد.

وی پس از کسب مدرک پزشکی به‌عنوان همکار پزشک در مدارس مشغول به انجام‌وظیفه گردید. سپس در ارتقای سطح بهداشت جامعه شامل: خانواده‌ها، دانش آموزان، همکاران شاغل، بازنشستگان تلاش بی‌وقفه‌ای نمود و مورد زبانزد قرار گرفت و این تلاش ها تاکنون ادامه دارد.

نیکفر در کسوت پزشک عمومی با سازمان‌ها و نهادهایی مثل هلال‌احمر، کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره)، بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی به خدمت‌رسانی اقشار محروم جامعه پرداخته‌ است.

وی در حمایت از محرومان جامعه به کمک افراد خیر، به درمان آنها پرداخته و در صورت نیاز به مراکز تخصصی ـ درمانی استان معرفی و از مدیران مربوطه تقاضای درمان رایگان افراد بیمار را می‌کرد و حاصل این خدمات مشفقانه و صادقانه، ایشان را به‌عنوان فردی انقلابی و مردم‌باور و خدمت گذار به درون دل‌های مردم برده است.

افزون بر مطالب ذکر شده، دکتر نیکفر در عرصه های عمرانی، آبادانی، کشاورزی در منطقه خود به ویژه در زادگاه خویش لیالستان بی بهره از تلاش نبوده بلکه در این زمینه و یار و یاور مردم منطقه خود بوده و همه این امور تجربه های مفید اجرایی را برای ایشان به ارمغان آورده است و این تجارب وی را برآن داشت تا با پشتوانه تعهد و استفاده از تخصص مشاوران خویش و صداقت و پشتکار خود بر مشکلات و مسایل عدیده منطقه ( از قبیل بیکاری، پر کردن اوقات فراغت و ایجاد مکان های ورزشی و حمایت از هیات های مختلف ورزشی برای به سازی بهداشت روانی جامعه و جوانان ) فایق آید و همه اینها خارج از شناخت آرمان ها و اهداف اسلامی و موضع گیری سیاسی ایشان با دیدگاه «ما برای همه، نه همه برای ما» نبوده است.

همه این مقدمات فوق نیکفر را بر آن داشت تا اهتمام خویش را برای حّل مشکلات جامعه جزم و در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی ورود نماید و به خدمت هدفمند خویش در مناطق لاهیجان ،سیاهکل،رودبنه،دیلمان و پیر کوه وبه ویژه کشور اسلامی ایران ادامه دهد.