نمایش نوار ابزار

صداوسیما در برند سازی محصولات گیلان اقدام کند / برخی از بانک‌ها چشم طمع به بنگاه‌های اقتصادی می‌دوزند

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸

IMG 7216 scaled - صداوسیما در برند سازی محصولات گیلان اقدام کند / برخی از بانک‌ها چشم طمع به بنگاه‌های اقتصادی می‌دوزند

همایش روز ملی صادرات و تجلیل از ۲۷ صادرکنندگان نمونه با حضور استاندار و فعالان حوزه تجارت گیلان در تالار غدیر استانداری برگزار شد.

ذبیح نیکفر، رئیس مجمع نمایندگان گیلان در این همایش با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فعالیت‌های اقتصادی باید متکی بر درون و با نیت صادرات انجام شود اظهار کرد که باید از موقعیت‌هایی که در کشور به وجود می‌آید استفاده کرد چون استفاده به‌موقع از ظرفیت‌ها می‌توانند تحریم‌ها را باظرافت قدرت بیشتری پشت سر بگذارد.

عمده کالاهای تولید ایران شایسته صادرات‌اند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل معتقد است تولید کالا و محصولات داخلی ایران عمدتاً شایستگی صادراتی را دارند اما باید روند صادراتی آن‌ها تسهیل شود.

وی عنوان کرد: برند سازی محصولات برای معرفی کالای ایران با در نظر گرفتن پیوست فرهنگی یکی از موضوعاتی است که فعالان حوزه تجارت به آن تأکیددارند.

photo news1 - صداوسیما در برند سازی محصولات گیلان اقدام کند / برخی از بانک‌ها چشم طمع به بنگاه‌های اقتصادی می‌دوزند

صداوسیما در برند سازی محصولات گیلان اقدام کند

نیکفر می‌گوید امروزه برنج، چای و ابریشم تولیدشده در گیلان باید پیوست فرهنگی داشته باشد و صداوسیما باید در این زمینه همان‌گونه که برای فیلم سال‌های دور از خانه تبلیغات می‌کرد و فرهنگ مصرف نوعی لباس یا سایر موارد را در بین مردم نهادینه کرد، در زمینه محصولات و کالاهای تولیدشده داخلی نیز اقدامات اثرگذار داشته باشد.

احداث پایانه‌های صادراتی از موضوعاتی است که رئیس مجمع نمایندگان گیلان به آن تأکید کرد و با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان گفت که این منطقه ظرفیت عظیمی در معرفی کالاهای کشاورزی دارد اما عملاً فعال نیست و نتیجه پیگیری‌ها بی‌اثر بوده است.

وی عنوان کرد: تشویق واحدهای صنعتی و تولید هدف‌گرا از دیگر موضوعات مهم در تقویت و توسعه صادرات است. تولیدات داخل باید به نحو احسن و کیفی عرضه شوند تا علاوه بر رغبت مصرف داخلی، مورد مصرف و رغبت بازارهای خارجی نیز باشند.

photo news2 - صداوسیما در برند سازی محصولات گیلان اقدام کند / برخی از بانک‌ها چشم طمع به بنگاه‌های اقتصادی می‌دوزند

پیشرفت اقتصادی با تسهیلات ربوی ممکن نیست

مسئله و چالش مهم اقتصاد کشور یعنی ربوی بودن تسهیلات بانکی یکی از چالش‌های مشترک فعالان تولید، تجار و صادرکنندگان است که موجب شد نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله واکنشی‌ تأمل‌برانگیز داشته باشد.

نیکفر می‌گوید معادلات ربوی و نزول جنگ با خدا است و با این رویه نه‌تنها ایران بلکه هیچ کشوری پیشرفت نخواهد کرد.

تأمل‌برانگیزتر اینکه رئیس مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد برخی از بانک‌ها از ابتدا چشم طمع به بنگاه‌های اقتصادی می‌دوزند و با در اختیار گذاشتن تسهیلات گران و عدم بازپرداخت آن‌ها بنگاه اقتصادی را به دست می‌گیرند./فارس

مطالب مشابه
دیدگاه ها