نمایش نوار ابزار

دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸

دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند 1 - دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند

عصر امروز نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در تالار غدیر استانداری گیلان به ریاست استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور برگزار شد.

ظرفیت اشتغال ۵۰۰ نفری با حمایت دولت در ایجاد شهرک کشاورزی سیاهکل 

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر شهرستان سیاهکل در ایجاد شهرک کشاورزی و گلخانه‌ای اظهار کرد: نیمی از گلخانه‌های گیلان در این شهرستان واقع‌شده و در صورت رفع موانع و تعیین تکلیف سرمایه‌گذاری می‌توان با ۵۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری که آماده شروع به کار هستند، حداقل ۵۰۰ شغل ایجاد کرد.

نیکفر با اشاره به وجود موانع در مسیر سرمایه گذاری در این حوزه، گفت: مدیران استان خود یک سد بزرگ در اجرای بسیاری از طرح‌ها هستند.

IMG 1074 - دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند

به گفته دکتر نیکفر مشکلاتی نظیر تخصیص آب، صدور سند، قطع درخت و آماده کردن زمین موانع ای هستند که عمدتاً توسط‌ متولی ایجاد می‌شود.

حذف واردات برنج از مهم‌ترین درخواست‌هایی بود که این نماینده مجلس خطاب به معاون اقتصادی وزیر کشور مورد تأکید قرار داد و با برشمردن ظرفیت‌های کشاورزی گیلان ازجمله تولید برنج خواست تا مسؤولان ارشد دولت دست کشاورزان را بگیرند.

دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند

نیکفر پس از تأکید بر دولت مبنی بر تکمیل سدهای در دست ساخت ازجمله سد دیلمان بر ضرورت توجه دولت بر تعیین تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تأکید داشت و گفت که حدود یک دهه از این منطقه نام برده می‌شود اما عملاً هیچ اقدامی نمی‌شود درحالی‌که سرمایه‌گذاران آماده سرمایه‌گذاری در آن هستند.

IMG 1081 0 - دولت تکلیف منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را تعیین کند

نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد شرایط لازم جهت اجرای اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: باید فرصت مناسب جهت جذب سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان را ایجاد کنیم.

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها